Implantatsioon

Igaüks võib kaotada hamba. Põhjusi on erinevaid: hammaste haigused, hamba tugikudede haigused, üldhaigused, traumad jne. Implantaadid on kindlasti üks väga hea võimalus hammaste asendamiseks. 
Dr Enar Pajula Hambaravi paigaldab implantaate juba 2000. aastast. Kasutame Saksa firma Friadent Ankylose implantaate.

Implantatsiooni käigus asetakse kunsthambajuur ehk implantaat lõualuusse samasse kohta, kus asus oma hamba juur. Ühe implantaadi asetamine võtab aega umbes 30–40 minutit.

Alternatiivina saab puuduvat hammast asendada ka sildproteesiga. Selle miinuseks on, et tuleb tühjast kohast paremale ja vasakule jäävad hambad väiksemaks lihvida, et need toimiksid silla toetustaladena. On kahju, kui tegemist on täiesti tervete hammastega.

Silda pole võimalik teha, kui tühi koht on hambarea lõpus. Sellisel juhul on implantaatide alternatiiviks suust eemaldatavad proteesid, mille jaoks on vaja hoidjaid – hammastele kinnituvaid väikeseid metallist klambreid. Need ei ole esteetilised ja koormavad proteesi hoidvaid hambaid, mis võib omakorda põhjustada hammaste kaotuse.

Implantaatide puhul pole vaja terveid hambaid lihvida, kroonidega katta ega ka klambritega ühendada.

Implantaatide abil saab ka täisproteese kindlalt toestada. Täisprotees kinnitakse implantaatide külge spetsiaalsete kaheosalisete hoidesüsteemide abil. Üks osa on püsivalt implantaatide küljes, selle vastasosa kinnitub proteesile. Eri osad ühenduvad omavahel justkui nupuvajutusega ja protees on tugevalt kinnitatud. Puhastamise ajaks saab proteesi kergelt eemaldada ja pärast sama lihtsalt suhu tagasi panna.